wtorek, 2 sierpnia 2016

Quilling 3d - wózeczek

 Oto kolejny twór, który już jakiś czas sobie zalegał w którymś z pudełek, a mianowicie wózek dziecięcy, no, lalkowy dziecięcy. Rozmiar widać w porównaniu ze złotówką - nie jest to moja typowa miniaturka. Teoretycznie też jest to projekt nieukończony, bo nie ma "daszka", więc hipotetyczny maluszek byłby narażony na działanie deszczu i promieni słonecznych. 
Dobra, teraz poważniej - większość elementów jest wykonana z kółeczek 16mm, 5mm szerokości paska; wyjątek stanowi jedynie rączka, która posiada dwie długie, zgięte w połowie rurki.
Kolory generalnie widać, jednak nie wiedzieć czemu lawendowy nigdy nie wychodzi jako lawendowy na zdjęciach (patrz tył, razem z ciemnoróżowym).
Całość oczywiście pomaziałam lakierem akrylowym.
Ciąg dalszy nastąpi....I wreszcie nastąpił.  Do kompletu do wózka większego zrobiłam też miniaturkę na, być może, quillingowego dzidziusia. Poniżej zdjęcie ze "służbową" złotówką.
Wózek składa się z:
- 4 kółek 14 mm
- białego zwoju i 2 cienkich drucików (rączka)
-6 kawałków paska szer. ok 8 mm (daszek),
-ciasne koło z kilku(chyba 8, nie liczyłam) pasków szer. 4mm, wyprofilowane w gondolę.
Do tego na miejsce głowy jest doklejona "poduszka" ze sklejonych ze sobą kilku zaokrąglonych prostokątów. Najfajniejsze jednak w tym wózeczku jest to, że daszek jest ruchomy - tylko pierwszy pasek jest przyklejony w całości do wózka, pozostałe są tylko w miejscu łączenia z rączką.

2 komentarze:

  1. Bardzo fajny ;) ja ostatnio zrobiłam laleczke quilling fajna i bardzo prosta sprawa ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I jaki efekt :). Ja z siostrzenicami (8 i 9 lat) też laleczki robiłam. I frajda, i siostry nie mogły uwierzyć, że to one (dziewczynki) to zrobiły.

      Usuń