czwartek, 27 listopada 2014

Wazony, miski i półmiski

.. czyli to, co można zrobić z origami modułowego. Po prawidłowym złożeniu okazują się zaskakująco trwałe, niektóre jedynie wymagają podklejenia w strategicznych miejscach. Poniżej moja obecna kolekcja, na prawym zdjęciu dodatkowo czerwono-pomarańczowa kula-bombka. A teraz dokładniej o poszczególnych elementach wystawki.

1.Przybornik na ołówki, kredki, długopisy i wszelkie inne artykuły piśmiennicze.
 Kolorystyka miała być dziewczęca, zdjęcie średnio wyszło, ale kolory to fluorescencyjny różowy, pomarańczowy i słoneczny żółty. 
Ciasne ułożenie sprawia,że klej nie jest konieczny, dodatkowo spryskałam przybornik bezbarwnym akrylowym lakierem, dodając mu trwałości i lekkiego połysku.

 2.Półmisek w kolorze lawendowym z jasnozielonymi motywami.

Miałam zamiar zrobić paterę na cukierki, ale się zapędziłam troszkę i wyszło bardziej jak półmisek . Tutaj elementy też składa się ciasno, doklejenia wymagają ew. krawędzie.  Składanie zaczyna się od odwróconych elementów środka środka, następnie powielanie na wzorze sześcioramiennej gwiazdy/ kwiatka. Po prawej. półmisek odwrócony do góry dnem, gdzie widać nakładające się linie wzoru.

3. Patera na wzorze kwiatu z sześcioma płatkami.
 Kolejne naczynie na cukierki/drobiazgi, tym razem w zielonej kolorystyce. Ciasne złożenie, jedyne luźne elementy to krawędzie, dlatego ostatni rząd trzeba skleić. Metoda wykonania taka jak powyżej, jednak, jak widać, z dodatkowymi wzorami.

4. Kredkowa miska.

Zaskakujące efekty można uzyskać, bawiąc się kolorami. Tutaj moja pierwsza miseczka, kurząca się w pudełku już od dawna. Kolorystkę "kredek świecowych" nazwała siostra, kiedy zobaczyła to po raz pierwszy.


Z pojemników została galeria wazonów. Nie będę się zagłębiać w ich budowę, w późniejszym czasie i tak planuję wprowadzać stopniowo wskazówki wykonania.  

wazon największy z dotychczas stworzonych,

tutaj z kwiatową zawartością- lilie wykonane według tradycyjnego origami, z łodyżkami wykonanymi z drucików okręconych zieloną bibułą.
Tutaj drugi wazon z szyjką, niestety oba wymagają klejenia w tych okolicach.
Mikro-wazon, wykonany na podstawie z 12 elementów, czyli najmniejszy, jaki udało mi się wykonać, korzystając z elementów 1/32 A4 (w zasadzie jedynego rozmiaru, z którego korzystam). Ze względu na wielkość wymagał sklejenia w całości.

5. Kula-bombka
Początkowo  się w miarę trzymała, jednak szybko okazało się, że wymaga doklejenia to tu, to tam, w rezultacie cały przedmiot jest klejony. Poniżej zbliżenie:
..i z góry
widok od spodu

2 komentarze:

  1. O rany ale musiałaś się narobić tych pojedynczych modułów :P

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ano :D. A prawoe drugie tyle jeszcze luzem mam. Składanie to świetna alternatywa dla podżerania chipsów podczas oglądania filmów ;)

      Usuń